Program zajęć koncentruje się na wprowadzeniu do codziennego planu dnia malucha aktywności, stymulujących różne obszary działania.

W ramach czesnego zapewniamy codzienne zajęcia dydaktyczne, (uzależniony od pogody) pobyt na świeżym powietrzu

oraz szereg zajęć dodatkowych ułożonych w cotygodniowe lub comiesięczne bloki:

• J.ANGIELSKI I J.WŁOSKI

Małe dzieci posiadają niezwykłą zdolność przyswajania wiedzy. Ważne, by od najmłodszych lat uczyło się nie tylko języka ojczystego, ale także języka obcego. W naszym przedszkolu zajęcia z języka angielskiego i włoskiego prowadzone są dla wszystkich przedszkolaków.

Zajęcia z języków obcych prowadzone są w formie zabawy pełnej gier, śpiewu i tańca.

• LABORATORIUM

Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez ciekawe eksperymenty fizyczne jak i chemiczne, które pokażą zjawiska z najbliższego otoczenia.  Badaniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszy napięcie, które dostarcza dziecku różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku. Ten ładunek pozytywnych emocji, jakie niesie ze sobą zabawa badawcza, sprawia ,że ma ogromny wpływ na rozwój i wychowanie dziecka.

• PROGRAMOWANIE / KODOWANIE / ROBOTYKA

Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Wiele wskazuje na to, że zawody oparte na tej umiejętności jeszcze długo będą cieszyły się powodzeniem. Programowanie to doskonała, rozwijająca myślenie zabawa, z której korzyści trudno zliczyć.

• SZACHY

raz w tygodniu Kropeczki wybierają się w podróż na wyspę szachową gdzie poznają tajniki tej niesamowitej gry , uczą się współzawodnictwa, umiejętności logicznego myślenia planowania ruchów i strategii

• GEOGRAFIA

Nasze zajęcia to wielka podróż po zakątkach ziemi i wszechświata. Zdobywamy wiedzę o otaczającym nas świecie, o różnicach w nim panujących i o potrzebie zrozumienia innych. Wiemy jak ukształtowany jest teren , kto go zamieszkuje i jaką spotkamy na nim roślinność - wiemy też jak możemy się tam dostać i co trzeba zabrać ze sobą.

• BIOLOGIA

W zdrowym ciele zdrowy duch …. a żeby móc dbać o ciało trzeba je najpierw poznać. Gdzie mamy serce, płuca , wątrobę ? Co jeść żeby działały na medal? Tego dowiemy się na lekcji biologii.

Poznamy także otaczającą przyrodę , dotkniemy, powąchamy i obejrzymy pod mikroskopem :)

•  MAŁY KUCHARZ

Świadomość żywieniowa ma ogromne znaczenie, należy ją kształtować od najmłodszych lat. Na zajęciach kulinarnych dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania, uczą które produkty dają im zdrową energię, przełamują niechęć do spożywania niektórych produktów.

Uczymy, jak skutecznie zastąpić słodycze zdrowymi przekąskami, tak by było apetycznie i kolorow

• ZAJECIA RUCHOWE

Prowadzimy różnego rodzaju zajęcia ruchowe dla dzieci, aby od najmłodszych lat kształtować ich zamiłowanie do ruszania się. Mamy tańce , zumbę , gimnastykę.

Poznajemy sporty drużynowe i indywidualne uczymy się zasad współzawodnictwa i fair play.

W zajęciach znajdujących się w naszej ofercie wykorzystujemy nowoczesne, budzące kreatywność narzędzia, a także stosujemy różnorodne i innowacyjne formy oraz  metody pracy.

• • • • • • • • • • •