Przedszkole czynne jest w godzinach 7:00 - 17:00.

Istnieje możliwości "uelastycznienia" godzin pobytu dziecka w przedszkolu według Państwa potrzeb.

Lego Bricks

Przyjmujemy dzieci

w wieku do 6 roku życia

prowadzimy roczne przygotowanie przedszkolne

Dzieci uczą się

w MAŁYCH, KILKUOSOBOWYCH GRUPACH

wiekowych

pod okiem wykwalifikowanej kadry.

• • • • • • • • • • •

KROPECZKA to w pełni profesjonalnie wyposażone Przedszkole

pełne różnorodnych pomocy dydaktycznych.

Zapewniamy również

współprace ze SPECJALISTAMI

w przypadku dzieci

z INDYWIDUALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI

• • • • • • • • • • •

W ramach czesnego zapewniamy codzienne zajęcia dydaktyczne,
(uzależniony od pogody) pobyt na świeżym powietrzu oraz szereg zajęć dodatkowych:

world-67861_1280.png

•  ANGIELSKI i HISZPAŃSKI – języków uczymy się poprzez zabawę i codzienne czynności. Śpiewamy piosenki ,czytamy bajki i gramy w gry. Przyjmujemy w Przedszkolu gości z różnych stron świata by w naturalny sposób uczyć się komunikacji w języku obcym.

read-316507_1280.jpg

• CZYTAJĄCY PRZEDSZKOLAK - biorąc udział w ogólnokrajowym programie Cała Polska Czyta Dzieciom codziennie prowadzimy dwuczłonowe zajęcia mające na celu wspomaganie nauki czytania przez dzieci oraz rozwijanie zasobów językowych naszych przedszkolaków. Pierwsza część to oparte na metodzie Glena Domana zaznajamianie dzieki ze słowem pisanym, druga to codzienna porcja bajek i opowieści czytanych przez nauczyciela.

Ballet-dancer_01.jpg

• Mini KURS TAŃCA- każdy przedszkolak podczas roku spędzonego w Kropeczce uczestniczy w mini kursie tanecznym. Co tydzień odbywają się zajęcia z tańca prowadzone przez instruktora z wieloletnim doświadczeniem. Uczymy się podstaw różnych rodzajów tańca, zasad tanecznego savoir-vivre   i odpowiedniej tanecznej podstawy. „Pracujemy „ zarówno w parach z partnerem jak i w grupach. Każde zajęcia kończą się mini dyskoteką pełną szaleństw i podskoków.

audio-15604_1280.jpg

• RYTMIKA z elementami MUZYKOTERAPII- co tydzień odbywają się zajęcia z Rytmiki. Wspólnie śpiewamy, tańczymy i gramy na instrumentach. Wprowadzamy dzieci w świat muzyki, uwrażliwiając je poprzez zabawę na poszczególne elementy składające się na utwór muzyczny takie jak rytm, metrum, tempo, melodia, harmonia, dynamika, agogika, artykulacja, frazowanie, kolorystyka dźwiękowa. Rytmika umożliwia dzieciom zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu.

jigsaw-puzzle-502622_1280.png

• SOWA MĄDRA GŁOWA - LOGIKA - raz w tygodniu dzieci w formie zabawy poznają cudowny świat matematycznych zadań, gier i quizów. Wspólnie rozwiązujemy matematyczne zagadki, bawimy kolorowymi figurami  i cyframi, budujemy z klocków bawiąc się w architektów i układamy wielkie kolorowe puzzle.

lab-217077_1280.jpg

• MAŁY ODKRYWCA - to zajęcia, podczas których wspólnie przeprowadzamy ciekawe doświadczenia i eksperymenty. Poznamy cudowny świat przyrody, fizyki i chemii. Wspólnie odnajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań: co? Jak? I dlaczego?

artist-214243_1280.jpg

• MAŁY ARTYSTA – to zajęcia rozwijające aktywność twórczą, na których poznajemy techniki plastyczne, faktury materiałów oraz tworzymy swoje pierwsze dzieła sztuki. Oglądamy prace wybitnych malarzy, poznajemy różne typy ekspresji plastycznej.

• Spotkanie ze SZTUKĄ – to, cykl zajęć, w których uczymy się obcowania ze sztuką i kulturą. Czasami zamieniamy nasze przedszkole w małe kino, teatr, operę czy muzeum. Sami przygotowujemy wystrój            i eksponaty. Wiemy jak prawdziwy przedszkolak zachowuję się w miejscach publicznych.

soccer-ball-315388_1280.jpg

• SPORT TO ZDROWIE -  Poznajemy różne dyscypliny sportowe i uczymy się panujących w niej reguł.
     Poznajemy zasady fair play, zdrowej i przyjaznej rywalizacji. Odwiedzają nas zawodnicy różnych dyscyplin sportowych wspólnie gramy i bawimy się. Poznajemy również zasady zdrowego trybu życia i odżywiania się.

apple-16890_1280.jpg

• MAŁY KUCHARZ -  Wiemy, że gotowanie to  wspaniałą zabawa, bawimy się w małych kucharzy i przygotowujemy pyszne i zdrowe posiłki